Du vil ikke tro hva som gjemmer seg bak denne fasaden!

Villa Betula
Noe av det som er gøy med interiør, er at man kan skape sin helt egen stil.

Jeg ble invitert til å ta en nærmere titt på herlige Villa Betula. Her bor Maren Ingeborg Gråblomst sammen med mannen hennes, og de har skapt et spennende og annerledes hjem.

Jeg liker når noen tør å skape noe som er litt annerledes enn det man vanligvis ser, og her er det mye å bli inspirert av. Det er kanskje ikke alle som liker stilen like godt. Men er det ikke det som er bra? Når det gjelder hjemmene våre, så er det viktigste hva vi selv synes, og ikke hva andre mener.

Ekstra morsomt er det når man klarer å skape noe på et lite budsjett, det er ofte da det blir mest kreativt. Maren Ingeborg og mannen hennes er begge kunstnere, og hjemmet deres er fullt av spennende og kreative løsninger.

De fleste som ser det rosa og hvite viktorianske huset utenfra, ser nok for seg et lyst og romantisk interiør inne.

Men slik er det langt i fra.

Bli med på en liten rundtur! 🙂

VillaBetula-1210035

VillaBetula-1210057

VillaBetula-1210102

VillaBetula-1210039-1

Før var musikk atelieret lyst med hvite vegger, gulv og tak. Mange hadde nok ikke turt å male det så mørkt. Men Maren Ingeborg er ikke akkurat redd av seg, og resultatet ble et spennende rom med mye personlighet.

VillaBetula-1180750

VillaBetula-1180732

VillaBetula-1180716

Badet er også holdt i mørke toner. Petroleum og sort er blandet med flere fargeklatter, inspirert av en påfuglefjær.

VillaBetula-1200217

Gangen var før hvitmalt. Nå er den gjort mer dramatisk med dype burgundertoner.

VillaBetula-1200222

Sort-hvite trappetrin lyser opp i gangen.

VillaBetula-1200215

Og sjekk denne herligheten av en lampe! Ikke akkurat A4!

VillaBetula-1190206

Kjøkkenet og stua er som tatt ut av Pippi sin Villa Villa Kulla. Det er nesten så man venter å se Annika og Tommy stikke innom.

VillaBetula-1190459

VillaBetula-1190439

VillaBetula-1190431

VillaBetula-1180865

Overalt finner man små kuriositeter og gamle bruktfunn.

VillaBetula-1180978-1

VillaBetula-1180977-1

Dyprosa gulv og knallrosa dør på soverommet? Ja, hvorfor ikke! Man kan jo bli i godt humør av mindre. 🙂

Foto: Maren Ingeborg Gråblomst.

En artig vri er at alt i huset deres er til salgs! Du kan lese mer om det på bloggen hennes Villa Betula.

Skjermbilde-2014-11-17-kl.-15.21.39

Ukens inspirasjon er en liten miniserie hvor jeg velger ut særlig inspirerende ideer, rom eller lignende fra mine favoritt blogger, interiørblader og interiør nettsteder. Tips meg gjerne.

Følg Franciskas Vakre Verden på Facebook og Instagram for mer inspirasjon 🙂

Her kan du bestille Franciskas fristende kaker

Skriv en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *